Kirjaudu sisään

View Full Version : Myyty Audi A6 C5 2.5 TDi V6 Quattro vm 98


Ambula
16.09.2012, 16:36
Hinta 5900 e (saa tingata)

http://www.nettiauto.com/audi/a6/5085517

Myynnissä hieno ja hyvin pidetty A6 Quattro.

Autoon on viimeisen 10 tkm aikana tehty seuraavaa:

- Kaikki neljä nokka-akselia, plus nostajat ja muut hilppeet vaihdettu uusiin (audi alkuperäinen varaosa) liikkeessä, KUITTI LÖYTYY! (tyyppivika)
- Kaikki kahdeksan tukivartta etupäästä uusia. (tyyppivika)
- Kampikammion öljysihti uusittu (tyyppivika)
- Takajarruletkut
- Jakohihna, vesipumppu ja apulaitehihna
- Xenon polttimot vaihdettu (Autossa alkuperäiset xenonit, tehtaan jäljiltä)
- Ym, kuitteja hirmu nippu ostajalle mukaan.

Auto on katsastettu pari viikkoa sitten, ja rekisteriote jäi puhtaaksi.

Tarkoitus oli itse ajaa tällä vielä useampi vuosi, siksi laitettu ISOLLA rahalla liikkeessä noi tyyppiviat kuntoon, ja auto on muutenkin hyvin pidetty. Elämäntilanteet muuttuvat, joten auto joutaa vaihtoon.

Autossa on Webasto, jonka asennutti edellinen omistaja. Kellopaneli on "jemmassa" kuskin ovessa, kääntyvässä lokerossa. Tämä on itseasiassa alkuperäinen paikka kellolle. Kellossa kolme muistipaikkaa.

Sisusta on lähes virheetön, ikäisekseen loistavassa kunnossa. Etujakkaroissa penkinlämmitys ja sähkösäätö.

Korissa muutamia käytön jälkiä. Audin kori on galvanoitu, joten ei pikku paikoista lähde ruostumaan.

Aito, jatkuva neliveto pitää tiellä kelillä kuin kelillä, talvirenkaina yhden talven ajetut Continental Vinter Contact 5 kitkarenkaat (alle 5 tkm ajetut, käytännössä uudet). 16 tuumasilla Audin orkkisvanteilla. Viime talvenakaan ei ollut yhtään läheltäpiti tilannetta.

Kesärenkaat ostettu tänä keväänä, TM testivoittajat, niillä ajettu noin 7 tkm. Nämä 17 Tuumasilla aluvanteilla.

Tavaratila on iso, ja takapenkin takapuolella olevasta kotelosta (kotelo lähtee tarvittaessa irti) voi vetää ylös kattoon verkon ja tavaratilan yli katteen, mikä suojaa uteliailta katseilta.

Auto sijaitsee Nurmijärvellä, ja sovittaessa liikkuu sujuvasti ympäriinsä Uudellamaalla.

Soittele, ja tule katsomaan, tingatakin sopii koittaa..

Ambula
19.09.2012, 21:45
up

Ambula
14.11.2012, 12:30
Ja vaihdossa voi eurojen lisäksi tarjota jotain offiroinaa / halpaa maasturinraatoa. Muutama euro tosiaan pitäis saada väliäkin..

Ambula
20.11.2012, 21:10
.. Hintaa tarkastettu...

Ambula
30.11.2012, 12:48
Eipä olis aamuruuhkassa ollu tällä ongelmia..